O NAS

Kim jesteśmy

O nas

Przedszkole Niepubliczne Zielony Miś istnieje od 2007 roku. Mieścimy się w pięknym, stylowym budynku, otoczonym dużym ok. 3000 m2 ogrodem, w bliskim sąsiedztwie Parku Kasprowicza. Od kilku lat pracujemy metodą Marii Montessori. Naszym głównym założeniem jest podążanie za dzieckiem i wspieranie jego indywidualnego rozwoju w myśl maksymy Montessori ” Pomóż mi zrobić to samemu”. Tworzenie otoczenia sprzyjającego aktywności ruchowej dziecka, propagowanie zdrowego stylu życia. Rozwijanie zainteresowań językowych poprzez codzienny kontakt z językiem angielskim, oraz językiem niemieckim 2 razy w tygodniu. Naszym priorytetem jest dziecko samodzielne i świadome swojej wartości.

Maria Montessori

M. Montessori była prekursorką nowoczesnej pedagogiki „przenikniętej duchem miłości, humanitaryzmu i tolerancji”, gdzie najważniejsze jest dziecko, które rozwija się poprzez zabawę i indywidualne zdobywanie doświadczeń. W założeniach Montessori dzieci mają głęboki szacunek do siebie nawzajem – rozumieją swoją indywidualność. Według Marii Montessori każde dziecko rodzi się inteligentne, ale używa właściwych sobie sposobów do nauki. Dlatego dzieci uczą się nowych rzeczy wtedy, gdy są do tego gotowe, a nie wtedy, gdy narzuca im to dorosły.

Nasza misja

Misją naszego przedszkola jest przygotowanie dziecka do niezależnego, aktywnego i świadomego życia w otaczającym je świecie. Zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori tworzymy warunki do życia poprzez samodzielny i aktywny rozwój. Zapewniamy przyjazną atmosferę, w której stawiamy na pełną akceptację, w której stawiamy na pełną akceptację, szacunek i poczucie bezpieczeństwa. Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez własne doświadczenia i spostrzeżenia.

Kuchnia przedszkolna

Naszą chlubą jest własna kuchnia, której nie dorówna żaden catering. Posiłki są pyszne i zdrowe, Panie kucharki przygotowują wszystkie dania na miejscu, nawet te najbardziej pracochłonne jak pierogi, naleśniki, drożdżówki czy smaczne ciasta. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną dietę. Dokładamy wszelkich starań aby nasze posiłki były wartościowe, urozmaicone i przede wszystkim smakowały dzieciom.

W naszym przedszkolu serwujemy trzy posiłki dziennie:
Śniadanie w godzinach 9:00-9:30
Zupa w godzinach 12:00-12:30
Drugie danie i podwieczorek w godzinach 14:15-15:00